Our candidates

#1: Floor Buigel

#1 Floor Buigel

International Financial Management
Faculty Council FEB

#2: Lennard Pierey

#2 Lennard Pierey

Medicine
Faculty Council UMCG

#3: Vera Spanjer

#3 Vera Spanjer

European Languages and Cultures
Chair Esperia

#4: Bagus Hadiredjo

#4 Bagus Hadiredjo

International and European Law
Vice President Academics ELSA

#5: Fleur Renkema

#5 Fleur Renkema

American Studies
Vice Chair & Secretary EPU

#6: Matthias Luijks

#6 Matthias Luijks

History & Philosophy
Faculty Council Philosophy

#7: Hilde-Marije de Jong

#7 Hilde-Marije de Jong

Law and Public Administration
Abactis G.S.Z. Mayday & faction member PR

#8: Shanira Maduro

#8 Shanira Maduro

International Business
Think Tank Lijst Calimero

#9: Hylke Kramer

#9 Hylke Kramer

Economics & Business Economics
Faction member Lijst Calimero

#10: Anne Veenhuyzen

#10 Anne Veenhuyzen

Business Administration
Chair EBF

#11: Jochem Lammersma

#11 Jochem Lammersma

International Relations and International Organization

#12: Sophie Peeperkorn

#12 Sophie Peeperkorn

Dutch Law
Chair JFV

#13: Jurre Roeleveld

#13 Jurre Roeleveld

Biomedical Engineering
Chair GLV Idun

#14: Fadi Mosa

#14 Fadi Mosa

Dentistry
Chair ProDent

#15: Bart Kranenborg

#15 Bart Kranenborg

Psychology
External Affairs VIP

#17: Merethe Blandhol

#17 Merethe Blandhol

Liberal Arts and Sciences
Secretary Caerus

#18: Sabine Dieben

#18 Sabine Dieben

Human Geography & Urban and Regional Planning
Chairman Ibn Battuta

#19: Mirjam Kalisvaart

#19 Mirjam Kalisvaart

Human Movement Sciences
Chair ProMove

#20: Myrthe Lammerse

#20 Myrthe Lammerse

Information Science
Treasurer Dizkartes

#21: Gabrielė Šimakauskaitė

#21 Gabrielė Šimakauskaitė

Energy and Climate Law
President ELSA

#22: Frank Oude Avenhuis

#22 Frank Oude Avenhuis

Marketing
Chair MARUG

#23: Alex Hin

#23 Alex Hin

Astronomy
External Affairs Sirius A

#24: Pieter van Koningsveld

#24 Pieter van Koningsveld

Human Resource Management
Chair ACLO

#25: Nout Franke

#25 Nout Franke

Industrial Engineering & Management
Corporate Relations TBV Lugus

#27: Steven Veldman

#27 Steven Veldman

Academic Training Primary Teacher
Assessor Primus GSV

#29: Anouk Huisman

#29 Anouk Huisman

Sociology
External Affairs Sociëtas

#30: Iris van der Wal

#30 Iris van der Wal

Communication and Education
Chair Bernlef

#31: Wibo Ypma

#31 Wibo Ypma

Business Administration - Accountancy & Controlling
Chair PM

#32: Karlijn Niezing

#32 Karlijn Niezing

Business Administration
Vice Chair RISK

#33: Mohammed Basuhail

#33 Mohammed Basuhail

Medicine
Vice President Saudi Student Club

#34: Fenna Beentjes

#34 Fenna Beentjes

Econometrics and Operations Research
Secretary VESTING

#35: Balázs Markos

#35 Balázs Markos

International and European Law

#36: Frank Barneveld

#36 Frank Barneveld

Dutch Law
Praeses Diephuis

#37: Elena Lazic

#37 Elena Lazic

International and European Law

#39: Konstanze Strohm

#39 Konstanze Strohm

Psychology
Faction member PSB

#40: Desiree Gerritsen

#40 Desiree Gerritsen

Language Science
Vice Chair Letteren Vooruit

#42: Marte Kleefman

#42 Marte Kleefman

Educational Sciences
Assessor C.S.F.R. Groningen - Yir'at 'Adonay

#43: Véronique Wessel

#43 Véronique Wessel

Dutch Law
Chair Simon van der Aa

#44: Jeroen Berends

#44 Jeroen Berends

Technology, Operations and Supply Chain Management
Chair TeMa

#45: Thijmen Hatt

#45 Thijmen Hatt

Dutch Law
Faction member TBR

#46: Umar Djalins

#46 Umar Djalins

Industrial Engineering and Management

#47: Jorien Ottens

#47 Jorien Ottens

Dutch Language & Culture
Chair ZaZa

#48: Daniëlle Hartman

#48 Daniëlle Hartman

Socio-spatial planning
External Affairs Ichthus

#49: Remmie Palland

#49 Remmie Palland

MSc. Supply Chain Management & Msc. Technology and Operations Managment
Chair KEI

#50: Rozemarijn Gierkink

#50 Rozemarijn Gierkink

Arts, Culture and Media
External Affairs IK

#51: Leonie van der Land

#51 Leonie van der Land

Linguistics
Chair TW!ST

#52: Irma Bosma

#52 Irma Bosma

Juridical Public Administration
Chair J.B.S.V. Dorknoper

#53: Jaime Fernández Bimbo

#53 Jaime Fernández Bimbo

Biomolecular Sciences

#55: Lisanne Cohen

#55 Lisanne Cohen

Educational Sciences
Assessor Senate Unitas S.G.

#56: Sybolt Friso

#56 Sybolt Friso

Philosophy
Faculty Council Philosophy

#57: Kevin Gevers

#57 Kevin Gevers

Computing Science

#58: Reinier Alberts

#58 Reinier Alberts

Medicine
Secretary Lijst Calimero

#59: Henrieke Polinder

#59 Henrieke Polinder

Psychology
Internal Chair Lijst Calimero

#60: Younes Moustaghfir

#60 Younes Moustaghfir

Information Science
Faction Chair Lijst Calimero